A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства

ПОЯСНЮЮЧА до тарифів

 

                      Рішенням виконавчого комітету Жашківської міської ради № 6 від 17.01.2019 року Жашківському ВУЖКГ затверджено скориговані економічно обґрунтовані тарифи на  послуги з вивезення твердих побутових відходів та рідких побутових відходів,які вступили в дію з 01.02.2019 року.

            Рішенням виконавчого комітету Жашківської міської ради № 7 від 17.01.2019 року Жашківському ВУЖКГ затверджено економічно обґрунтовані тарифи на  послуги з захоронення  твердих побутових відходів на сміттєзвалищі для населення, бюджетних установ , інших організацій,  що здійснюють вивіз сміття власним транспортом(само вивозом), які  вступили в дію з 15.02.2019 року.

         Причиною перегляду тарифів на вивезення та розміщення побутових відходів стали  суттєві зміни в законодавстві України, щодо порядку формування та затвердження тарифів  на комунальні послуги.

          Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 318 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» розроблену Мінрегіоном на виконання вимог Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон). Законом усунена неврегульованість на законодавчому рівні щодо термінів у сфері поводження з побутовими відходами та положень щодо затвердження і оплати послуг з перероблення та захоронення побутових відходів, змінено систему взаємовідносин, що виникають у процесі надання та споживання послуг з поводження з побутовим відходами.

          Реалізація Закону вимагала внесення змін до нормативно-правових актів у сфері поводження з побутовими відходами, тому постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №318 внесено зміни до слідуючих постанов:

- № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» від 26 липня 2006 р.  ;

- № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» від 10 грудня 2008 р.;

- № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів (Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів) » від 16 листопада 2011 р..

        Відповідно  «Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. № 1010, підприємства у цій сфері зможуть виконати вимоги Закону,а саме:

- тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами складаються з  суми тарифів на послуги з вивезення, перероблення та захоронення (зберігання) побутових відходів;

- у разі запровадження роздільного збирання побутових відходів під час встановлення цін/тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами не враховується вартість операцій з поводження з роздільно зібраними (відсортованими) корисними компонентами таких відходів.

      З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 318 Правила надання послуг у сфері поводження з побутовими відходами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 р. № 1070, викладено в новій редакції:

- назви послуг приводяться у відповідність до вимог Закону;

      

Виокремлено такі види відходів:

великогабаритні - тверді відходи, розміри яких перевищують 50 х 50 х 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об'ємом до 1,1 куб. метра;

небезпечні відходи у складі побутових відходів - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках і мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища або здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними;

ремонтні відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час проведення у житловому будинку, окремій квартирі, будинку громадського призначення капітального та поточного ремонту, перепланування, переобладнання, прибудови тощо.

Збирання та перевезення побутових відходів здійснюються спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

      Відповідно до статей 35 і 35-1 Закону України "Про відходи" передбачається вивезення  відходів як вторинної сировини.

      На даний час існуючий тариф є збитковим і не відшкодовує витрати, необхідні для нормального функціонування підприємства.

          В структуру діючого тарифу були закладені показники, які змінились на даний час, збиткова діяльність пов’язана з невідповідністю тарифу тим витратам, які несе підприємство.

Основними причинами невідповідності фактичної собівартості діючого тарифу є:

  • підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 4173 гривень  до 4723 гривень (для праце­здатних осіб) на 13,2%;
  • збільшення фонду оплати праці на 36,0% (в зв’язку з збільшенням прожиткового мінімуму та міжрозрядного тарифного коефіцієнта).
  • збільшення витрат на оплату послуг банку;
  • збільшення суми  екологічного податку;
  • нарахування плати за землю (сміттєзвалище ) – 53,5 тис.грн в рік;
  • збільшення суми амортизаційних відрахувань на автортранспортні засоби з 70 тис. гривень до 242,1 тис.грн.

І , навпаки, на планову собівартість тарифу суттєво вплинуло зменшення  ціни на паливо – мастильні матеріали (далі-ПММ):

  •     дизельного палива на 30,2% з 26,24 гривень за літр до 20,16 грн.
  •      А92 на 27%  з 25,40 грн. до 20,00 грн.
  •  ГАЗ  на 72,3% з 13,32  грн. до 7,73 грн .

Планові економічно - обґрунтовані тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами  передбачають здійснення розрахунку  окремо за кожною операцією, а саме:

збирання, перевезення, зберігання , сортування, перероблення , утилізація, видалення , знешкодження і захоронення.

Жашківським ВУЖКГ надаються такі види послуг, як  вивезення побутових відходів та зберігання  побутових відходів на  сміттєзвалищі. В  діючому тарифі ці дві послуги не відокремлювались .

Згідно до вимог чинного законодавства при розрахунку тарифів з послуги  з поводження з побутовими відходами розрахунок тарифів здійснено за двома   послугами окремо .

По заявках громадян за загальним тарифом на вивезення твердих побутових відходів (далі -  ТПВ) підприємством надавались послуги по вивезенню на сміттєзвалище  великогабаритних ( далі - ВГПВ) та ремонтних побутових відходів  ( далі - РМПВ ). Великогабаритні  побутові відходи, а саме гілля та листя збиралось та вивозилось підприємством з об’єктів благоустрою під час обрізання дерев та гілок на вулицях міста та в парках, а також на замовлення  організацій та підприємств.

   При розрахунку обґрунтованих планованих  тарифів зроблено калькуляцію планових витрат  за послугою з вивезення побутових відходів окремо для твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів.

Слід відмітити, що об’єм наданих послуг по вивозу  сміття в нині  діючому тарифі становить 19,7 тис.м3. За рахунок збільшення укладених договорів з населенням (на 317 )  об’єм наданих послуг в 2019 році зріс і становить 23 тис.м3. Реалізація послуг з вивезення побутових відходів  врахована в планованому тарифі в цьому ж  об’ємі .

Кількість укладених договорів на вивезення ТПВ станом на 01.04.2020 року становить по приватному сектору 3678 ( 5379 мешканців)  та 945 договорів комунальних будинків (1702 мешканців)  .

Слід зазначити, що в структурі  планованої  послуги з вивезення побутових відходів питома вага послуги з вивезення твердих побутових відходів в рік  становить 90%, питома вага великогабаритних побутових відході – 6,1%, питома вага ремонтних побутових відходів 3,9% і,  складає відповідно 20,7 тис.м3; 1,4 тис.м.3 та 0,9 тис.м3.

Планові економічно обґрунтовані тарифи розраховано за вивезення кожного виду відходів окремо  і становлять ( за 1 м3):

 для  вивезення ТПВ  :

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

150,50

Бюджетні організації

173,10

Інші

173,10

 

для вивезення ВГПВ :

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

201,55

Бюджетні організації

232,00

Інші

232,00

 

для вивезення РМПВ:

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

220,00

Бюджетні організації

252,00

Інші

252,00

                    Підприємство надає послуги із розміщення та зберігання побутових відходів на сміттєзвалищі, яке розташовано за адресою: Черкаська область, Жашківський район, адміністративні межі с.Тихий Хутір, за 6 км від населеного пункту.

 Щорічний обсяг прийнятих на полігон відходів складає близько 23,0 тис.м.куб. Відстань перевезення , в середньому, становить 18 км,

    Всі зібрані тверді побутові відходи вивозяться на сміттєзвалище, де ТПВ складується, розрівнюється і проводиться  обваловка сміттєзвалища.

Послуги із зберігання побутових відходів в місті Жашків надаються з наступною періодичністю:

- Збір, вивезення та зберігання відходів від багатоквартирних будинків, ЖБК, ОСББ – щоденно  (крім вихідних днів), відповідно до графіку вивезення ТПВ;
- Збір, вивезення та зберігання  відходів від житлових будинків з присадибними ділянками (приватний сектор) – 1 раз на тиждень, відповідно до графіку вивезення ТПВ;
- Збір, вивезення та зберігання відходів від організацій, установ та підприємств міста - згідно графіку, що передбачено договором.

 За заявками громадян вивезення ВГПВ та ВМПВ на полігон  буде здійснюватись підприємством  окремо за нововведеними  тарифами.

   Діючий тариф на послугу з зберігання твердих побутових відходів затверджено рішенням виконавчого комітету Жашківської міської ради від 17.01.2019 року №7 «Про встановлення тарифів на  послуги з захоронення  твердих побутових відходів на сміттєзвалищі для населення, бюджетних установ , інших організацій,  що здійснюють вивіз сміття власним транспортом (само вивозом)  та складає:

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

64,00

Бюджетні організації

74,00

Інші

84,00

      Обрахунок тарифу на послуги із зберігання   побутових відходів здійснено відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів затвердженого постановою кабінету міністрів України від 26.07.2006 року №1010 (зі змінами), Наказу Мінрегіонбуду від 12.09.2018 року №239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».
   Плановий економічно обґрунтований тариф на послугу з розміщення  та зберігання  побутових відходів   становить (грн. за 1 м3):

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

52,20

Бюджетні організації

60,00

Інші

60,00

Розмір даного тарифу менший від тарифу на вивіз сміття власним транспортом - само вивозом, так як в плановому періоді  зменшено кількість  та вартість  паливо-мастильних матеріалів на впорядкування сміттєзвалища. Тариф зменшено  для населення на 22,6%, для бюджетних організацій на 23,3 %, для інших споживачів на 40,0% (в т.ч. за рахунок зменшення відсотка рентабельності на 10%. (в діючому тарифі - 25%, в плановому  - 15%)

Тариф на послуги з поводження з побутовими відходами  складається з тарифу на вивезення та зберігання ТПВ  і в розрізі споживачів становить:

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Зріст %

Населення

202,7

39,1

Бюджетні організації

233,10

39,1

Інші

233,10

39,1

В розрахунку на 1 мешканця середньомісячна  плата складає в гривнях:

 Споживач

Плановий розрахунковий тариф  грн..

Плановий тариф до затвердження грн..

Жителі багатоквартирних будинків

32,09

32,00

Жителі приватного сектору

38,85

39,00

        Вартість послуг з вивезення великогабаритних та ремонтних побутових відходів  на відміну від твердих побутових відходів більші, тому , що  є більш матеріалоємними  та трудозатратними та  відрізняються між собою щільністю побутових відходів (стан відходів   в контейнері) .

    Тариф на послугу з поводження з великогабаритними побутовими відходами  складається з тарифів  на вивезення  ВГПВ  та зберігання і в розрізі споживачів становить   

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

253,75

Бюджетні організації

292,00

Інші

292,0

Тариф на послугу з поводження з ремонтними побутовими відходами  складається з тарифів на вивезення РМПВ  та зберігання  і в розрізі споживачів становить

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Населення

272,20

Бюджетні організації

312,00

Інші

312,00

  Відсоток рентабельності до планових тарифів  на всі  послуги з поводження з побутовими відходами  для населення не застосовувалась. Розмір рентабельності у вартості реалізації послуг для бюджетних організацій та інших споживачів  становить 15 %.

У відповідності до розрахунку планових витрат на послуги з вивезення рідких

побутових відходів (далі -  РВП) собівартість 1 м3 послуг склала 92,03 грн.,що на 16,9 % більше собівартості діючого тарифу. Тариф на вивезення РВП на період до 31.12.2020 року становитиме за 1 м3 (з ПДВ) :

 

Споживач

Плановий тариф грн. за 1 м3

Вартість

однієї ходки 

грн. за 1 м3

Рентабельність %

Населення

113,76

410,00

3%

Бюджетні організації

 та інші

119,28

429,00

8%

       Збільшення тарифу на 16,9 % відбулося за рахунок росту фонду оплати праці  на 16,8%  та  зменшення планового об’єму наданих послуг на 6%. Вартість ПММ в плановому тарифі   в порівнянні з діючим   зменшилась на 44,7%. Вартість ремонтних матеріалів зменшилась на 40,6 % та запланована на рівні фактичних витрат базового 2019 року з застосуванням  прогнозу індексів зміни цін виробників промислової продукції , який в  березні 2020 року становив 100,8%.

         Підприємство  не має дозволу на збирання та захоронення небезпечних відходів, тому вищевказані послуги  не надає. На приймання та утилізацію небезпечних відходів, які накопичуються на самому підприємстві укладено договір  з ТОВ «Екологічні інвестиції ( № 794111 від 03.02.2020 року).

       В зв»зку зі зміною складових та вартості  складових погоджених тарифів, а також зміною законодавчих актів у сфері житлово-комунального господарства Жашківське ВУЖКГ просить Вас затвердити економічно обґрунтовані тарифи  на послуги з поводження  з побутовими відходами та  на вивезення рідких побутових відходів на період до 31.12.2020 року , що надаються   Жашківським ВУЖКГ для населення, бюджетних організацій  та інших споживачів , розраховані відповідно до Постанови КМУ від 26.07.2006 року №1010  «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» (зі змінами).  

      Обсяги витрат , які включені до виробничої собівартості, визначались із  застосуванням нормативного методу на підставі результатів аналізу витрат за попередні роки , з урахуванням змін, які  передбачаються в плановому періоді та цін у такому періоді.

         Зауваження та пропозиції приймаються до 29 травня 2020 року включно за адресою:19200 Черкаська область м. Жашків вул. Соборна ,50 (Жашківське ВУЖКГ) тел.(04747)60720 та 60721, та за ел. адресою: vuzkh@i.ua .

          19200 Черкаська область м. Жашків вул. Захисників України,17 (Жашківська міська рада) тел..(04747)61141 та 61144

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора